St Bart's Hospital

Filmde Dr. Watson ve Sherlock Holmes'un ilk tanistigi yer olarak geçiyor. Hem filmde hemde Arthur Conan Doyle orjinal hikayelerinde burasi yer almaktadir. Burasi ayrica Ingiltere'nin en eski hastalerinden birisi olarak biliniyor.

Hastanenin kaza ve acil servis departmanlari 1995 yilinda kapatilmis fakat hastanenin kalp bakim ve kanser arastirma departmanlari arastirma ve tedavi merkezi olarak kalmistir. Sherlock burada önemli incelemeler yapmaktadir. Bazi kimyasal maddeleri burada kendi yöntemleri ile test edip sonuca ulasmaktadir. Ayrica Sherlock'un çatidan atlama sahnesi bu binanin çati kati ve duvarlarindan bir tanesinde çekilmistir.


  • West Smithfield London, EC1A 7BE

Diğer Çekim Yerleri

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek.