221B Baker Street

Sherlock Holmes hikayelerde geçen en önemli mekanlardan birtanesidir ve Sherlock'un evinin kapi numarasidir. Günümüzdeki asil adresi 187 North Gower Street Camden London, NW1 2NJ.

Asil kapi numarasi 187 olan evin film boyunca kapi numarasi 221B olarak sergilendi. Dizinin her bölümünde burasi degistirilmeden kullanilmistir. Bayan Hudsona ait olan bu evde Hudson, Watson ve Sherlock arasindaki dialoglar diziye eglence katmaktadir. Dünyanin her yerinden bu caddeye gelip ziyaret eden birçok Sherlock hayrani var. Her Sherlock hayraninin özel isteklerinden bir tanesidir bu kapi nummarasi ile bir fotograf çektirmek.


  • 187 North Gower Street Camden London, NW1 2NJ

Diğer Çekim Yerleri

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek.