Louis le Prince Kimdir

Louis le Prince Kimdir?

Louis le Price tarihte hareketli görüntüyü ilk bulan kişilerden olarak biliniyor. Birçok bilim dalında uzman olan Louis le Prince görüntü işleme üzerine çalışmalar yapmıştır.

Ortadan kayboluşu..

1841-1890 yılları arasında yaşayan Prince ilginç bir şekilde hayata veda etmiştir. Çünkü Prince'in ölüm nedeni halen bilinmemektedir. Tuhaf bir şekilde birden bire ordadan kaybolmuştur. 16 Eylül 1890 yılında Paris trenine binen Prince en son valizini kontrol ederken görülmüştür. Tren Paris'e geldiğinde Prince'i gören olmamıştır.

İntihar mı? Cinayet mi?

Ortadan kayboluş nedeni bilinmemektedir. Fakat birtakım fikirler ortaya atılmıştır. İntihar etmek isteseydi bulunduğu kabindeki pencereler sıkı bir şekilde kapatılmıştır. Bu durum cinayet fikrini zayıflatmıştı. Ayrıca kabininden çıktığını gören olmaması da ilginç noktalardan birisidir. İlginç olayda Prince'in bagajına dahi ortadan kayboldu. Cinayet olma ihtimalini ise destekleyen herhangi bir durum yok.

Adını sinemada hareketli görüntüyü bulan ilk kişi olarak görsekte bu ilginç kayboluş hikayeside birçok kişi tarafından bilinmektedir.

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek.