JonBenet Ramsey Kimdir

JonBenet Ramsey'in Katili Kimdir?

6 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasında güzellik kraliçesi seçilen JonBenet Ramsey korkunç bir cinayete kurban edildi.

Daha 6 yaşındayken korkunç bir şekilde öldürülen ve katili halen bilinmeyen bu küçük güzellik kraliçesinin tarihteki faili meçhul cinayetler arasında yer almaktadır.

Küçücük yaşta birçok kişinin ilgi odağı olan JonBenet Ramsey güzellik yarışmasında kraliçe olarak seçildikten sonra hayatı ürkütücü bir hal almaya başlamıştı. Küçük kraliçe annesinin yönlendirmesi ile yetişkin insanlar gibi giyinip, süslenip, çeşitli takılar takıp davetlere, gezilere özel düzenlenen balolara katılıp insanları eğlendirmeye çalıştırılıyordu. Annesi Patsy Ramsey ve iş adamı babası John Ramsey kızlarını bu şekilde bir hayatın içine sürüklemek için ellerinden geleni yapmışlardır ve özel olarak hazırlanan yılbaşı balosunda kızlarını korkunç bir cinayete sürüklemişlerdir.

Peki o partide neler yaşandı?

JonBenet Ramsey'in babası John'un işlerindeki başarısı, annesi Patsy'in kanseri yenmesi ve yılbaşı olması nedeniyle büyük bir parti verilmişti. Küçük kız her zamanki gibi yine ziyaretçilerle ilgilenmiş yine ilgi odağı olmuştu. Parti bitince küçük kız kendisine getirilen hediyelere bakmak için odasına gitmiş. Fakat sabah olunca küçük kız odasında olmadığı farkedilmiştir.

Evi dolaşan aile kızı bulamadıklarını ve evin alt katında küçük kız için bırakılmış üç sayfalık fidye mektubu bulduklarını söylerler. Mektupta Ramsey ailesine 118.000 dolar fidye istenildiği yazmaktadır. Bunun üzerine aile polisi aramış ve durumu bildirmiştir.

Polis ilginç bulgular yakalamış

Aile polisi aradığında görevliler aileye diğer çocuğun nerede olduğunu sorar ve odasında uyuduğu cevabını alırlar. Fakat telsiz görüşmeleri tekrar incelendiğinde küçük çocuğun sesleri arkadan geldiğini duymuşlardır. Ailenin şüpheci tavırları üzerine polisler her ne kadar aile istemesede arama kararı ile ev aramışlardır. Polis evin bodrum katında küçük kızın ölü bedenini zarar görmüş halde bulur. Küçük kraliçe darp edilmiş halde, kafa tasında çatlaklar oluşmuş ve boynuna bağlı bir iple cinsel tacize maruz kaldığı ortaya çıkmıştır. Aile olayın ortaya çıkmasından sonra şüpheci tavırlara halen devam etmiş tanımadıkları birinin küçük kızı öldürdüğünü ve tanımalarına rağmen pedofili çetelerini tanımadıklarını iddaa etmişler.

Uzun yıllar süren dava halen sonuçlanmadı.

Olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen dava halen neticeye kavuşmuş değil. Fakat 10 yıl geçtikten sonra Tayland'ta pedofili suçundan John Karr isminde bir öğretmen yakalanmış ve ifadesinde JonBenet Ramsey katilinin kendisi olduğunu itiraf etmiştir. Psikolojik sorunları olan sapık verdiği ifadede o gün küçük kızla birlikte olduğunu söylemiş ve küçük kıza uyuşturucu verdiğini belirtmiştir. Fakat yapılan incelemede küçük kıza uyuşturucu verilmediği ve sapıktan alınan dna örneklerine rastlanmadığı belirtilmiş. Neden böyle bir suçlamayı anlamsız bir biçimde üzerine almaya çalıştığıda anlaşılmamış ve sebebi sapığın bozuk olan psikolojisine bağlanmıştır. Uzun yıllar süren davada kesin bir sonuca varılamamıştır.

Pedofili suçunun tüm dünyada bitmesi ümidiyle küçük kraliçe cennetin en güzel yerinde uyu...

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek.