Percy Fawcett - Kayıp Şehir Z

Percy Fawcett Kimdir?

Percy Fawcett, 20. yüzyılın başlarında İngiliz bir kaşif ve maceracıydı. En çok, kayıp bir şehir arayışıyla tanınır. Fawcett, Amazon yağmur ormanlarında kayıp bir uygarlık olduğuna inanıyordu ve bu uygarlığın izini sürmek için bir dizi keşif gezisi düzenledi.

Percy Fawcett'in en ünlü keşif yolculuğu, 1925'te gerçekleşti. O dönemde, oğlu Jack ve arkadaşı Raleigh Rimell ile birlikte Brezilya'nın Mato Grosso bölgesine doğru bir sefere çıktı. Amacı, efsanevi "Z" olarak bilinen kayıp şehri bulmaktı. Ancak Fawcett ve beraberindekiler, bu keşif gezisinden geri dönmedi ve ne yazık ki hiçbir zaman bulunamadılar.

Fawcett'in kayboluşu ve ardındaki gizem, birçok araştırmacı ve maceraperestin ilgisini çekti ve Amazon'da araştırma ve keşiflere yol açtı. Birçok kişi, Fawcett'in kaybolmasının ardında ne olduğunu keşfetmek için arama ve araştırmalar yaptı, ancak kesin bir cevap bulunamadı. Percy Fawcett'in hikayesi, günümüzde bile araştırmacılar ve maceraperestler için bir ilgi konusu olmaya devam ediyor.

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek.